Presmerovanie domény hravo a rýchlo

Čo je presmerovanie v doméne?
Keď sa webový prehliadač pokúsi otvoriť adresu URL, ktorá bola presmerovaná, otvorí sa stránka s inou adresou URL. Podobne, presmerovanie domény je, keď sú všetky stránky v doméne URL presmerované na inú doménu ako tú pôvodnú. Napríklad sú wikipedia.com a wikipedia.net automaticky presmerované na wikipedia.org.
Môžete presmerovať doménu bez hostingu?
V závislosti od vášho registrátora domény môžete presmerovať adresu URL. V tomto prípade nepotrebujete hostingový účet. V niektorých prípadoch to môžete ľahko urobiť pomocou ovládacieho panela vašich domén.
Doména „presmerovania“ funguje ako ukazovateľ na inú doménu. Pri prístupe na webovú stránku v presmerovanej doméne sa adresa URL prehliadača zmení na doménu, na ktorú je presmerovaný.
Benefity presmerovania domény
Ľahké nasmerovanie mena domény na URL adresu
Sociálne média
Možné využiť pre doménu bez vlastného hostingu
Možnosť nasmerovať doménu na už existujúce stránky
Úroveň http serveru
Trvalé 301 presmerovanie (Moved permanently)
SEO
Prenos hodnotenia na novú stránku (podobný obsah)
Spätné odkazy
Aké sú 4 typy presmerovania domény?
Existuje päť typov presmerovaní: 301, 302, 303, 307 a 308.
301 trvalé presmerovanie (stránka už neexistuje)
Server oznámi, že dokument na tejto adrese sa natrvalo presunul. Stav tejto komunikácie ukazuje, že odkazy na starú adresu by sa mali vymazať a aktualizovať na novú adresu.
302 nájdených (bolo: dočasné presmerovanie)
Teraz; dokument sa našiel, ale momentálne je niekde inde. Bolo to na iné technické použitie, ale pretože toľko prehliadačov nepočúvalo, ako by sa to malo robiť, namiesto toho musel byť vytvorený nový kód 303.
303 Pozri iné
Aby sa zabránilo vytváraniu záložiek alebo obnovovaniu stránok, ktoré obsahujú iba jednorazové údaje (napríklad formulár na platbu kreditnou kartou), server môže odpovedať 303.
307 Dočasné presmerovanie
Identické s 303 s tým rozdielom, že namiesto zmeny spôsobu predkladania informácií z jednej na druhú sa používa rovnaká technika.
308 trvalé presmerovanie (experimentálne)
Podobné ako 307, ale s trvalým stavom.Prečo je kúpa domény dôležitá?

Záleží vôbec ešte na výbere domény? Ak ste podnikateľ, môže to znamenať naozaj veľa. Registrácia názvu domény je jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali podniknúť pri budovaní svojho online portfólia. Poďme si spolu prebrať tri hlavné dôvody, prečo by ste s kúpou vlastnej domény už toľko otáľať nemali. Výber vhodného názvu domény je prvým [...]

Máte firmu bez webovej stránky? Tu sú 3 dôvody, prečo by ste to mali zmeniť

Vytvorenie web stránky bolo kedysi oveľa komplikovanejšie. Vyžadovalo si to veľa času, úsilia, obrovskú zásobu kreativity a rozsiahle znalosti v oblasti kódovania. Teraz, vďaka vzostupu tvorcov webových stránok, je vytváranie stránok jednoduchšie a lacnejšie ako kedykoľvek predtým. Niektoré stránky dokonca ponúkajú platformy, na ktorých si používatelia môžu vytvoriť, zadarmo alebo za nízku cenu, svoje vlastné webové stránky. Všetko, [...]

Prečo by ste si mali kúpiť Microsoft Office 365?

Pre každého nezávislého pracovníka, profesionála, nadšenca alebo iného je veľmi užitočné mať prístup k dobrému balíku na všeobecné použitie. Office 365 je flexibilné softvérové ​​riešenie pre každú firmu alebo domácnosť. Samozrejme, nie je to ale jediný hráč na trhu, ale v dnešnom článku sa zameriame práve na výhody kúpy Microsoft Office 365. Môžete pracovať kdekoľvek a kedykoľvek Jednou [...]

Online marketing a jeho pozitívny dopad pre vašu firmu

Predtým, než preskúmame kladné vplyvy internetového marketingu, musíme si  zodpovedať jednu dôležitú otázku, čo je to online marketing? Online marketing je použitie rôznorodého a vyvíjajúceho sa súboru internetových digitálnych techník na oslovenie cieľového publika. Metódy a techniky používané pre webový marketing zahŕňajú: e-mailový a obsahový marketing, sociálne médiá, grafickú reklamu, optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO), webové stránky [...]