Vyplatí sa dnes investovať do kúpy servera?

Zdieľaj tento článok

Webový server je v podstate motor, ktorý prevádzkuje webovú stránku. Server je zodpovedný za hosťovanie obsahu, čím umožňuje prezeranie stránky a prístup k jej zdrojom. Dobrý server alebo serverové služby sú rozhodujúce pre úspech podnikania, ktoré závisí od webovej stránky.

Ak vaše budúce plány teda zahŕňajú investíciu do servera, mali by ste zostať a prečítať si, prečo by ste mali začať uvažovať o jeho kúpe.

Webová stránka musí byť dostupná kedykoľvek, počas dňa alebo v noci. Klienti pristupujú k serverom v rôznych časoch v závislosti od ich polohy a dostupnosti. Server preto potrebuje zdroje, ktoré zaručujú nepretržitú dostupnosť.

Pri nákupu súborového servera s dostatkom pamäte RAM musíte vziať do úvahy množstvo ľudí, ktorí budú navštevovať vašu sieť. Ak je to len hŕstka, vystačíte si aj s malým serverom. Ak je to už stovka ľudí, budete musieť uvažovať o serveri s trochou vyšším výpočtovým výkonom.

Existuje niekoľko typov hostingových služieb – zdieľaný, VPS a Cloud Hosting, dedikovaný, spravovaný webový hosting WordPress, webhosting zadarmo, webhosting predajcu  a Cluster Web Hosting. Zo všetkých spomenutých je najznámejší dedikovaný, ktorý je najlepší pre podniky, ktoré sú do značnej miery závislé od webovej stránky. Dedikovaný server je určený len na prevádzkovanie webovej stránky konkrétneho klienta. Stránka využíva všetky svoje zdroje na poskytovanie vynikajúceho výkonu.

            Pamätajte, že vaše servery sú očami a ušami vášho sieťového systému a citlivé informácie sú v ohrození, ak by prišlo o narušenie. Dobre si preštudujte svoje možnosti, vrátane aj tých alternatívnych, ako je napríklad cloudové úložisko a vyberte si metódu, ktorá bude najlepšie vyhovovať potrebám a rozpočtu vašej firmy.Prečo je úložisko Cloud tou správnou voľbou pre vás alebo vaše podnikanie?

Cloud computing funguje na podobnom princípe ako weboví e-mailoví klienti, čo umožňuje používateľom mať prístup ku všetkým funkciám a súborom systému bez toho, aby museli mať väčšinu systému na svojich vlastných počítačoch. V skutočnosti väčšina ľudí už používa rôzne služby Cloud computingu bez toho, aby si to uvedomovali. Gmail, Disk Google, ba dokonca aj Facebook a [...]

Základy webhostingu, ktoré je dobré ovládať

Chcete mať svoj vlastný web, ktorý bude mať pevné základy? V tom prípade máme pre vás riešenie v podobe hostingu. Vo všeobecnosti ide o server, na ktorom si uložíte vlastný web. Webhosting je priestor, kde si prenajmete uloženie vášho vlastného webu. Náročnejšie postavené stránky si vyžadujú vlastný webhosting, tie menej náročné môžu byť aj so stovkami ďalších. Záleží [...]

Neváhajte si objednať: softvér a licencie

Asi každý z nás už použil zariadenie, v ktorom bol nainštalovaný „napálený“ či neoriginálny software. Áno, je to software zadarmo, ktorý môže na prvý pohľad fungovať rovnako spoľahlivo, ako jeho originál. Nie je to celkom tak, a kúpa originálneho software sa oplatí. To obzvlášť platí pre Windows software, ktorý využíva väčšina z nás denne. Neoriginálny software často vyvíjajú hackeri. [...]

Výhody virtuálneho dátového centra

Virtuálne dátové centrum je virtualizovaný fond zdrojov cloudovej infraštruktúry vrátane výpočtovej techniky, pamäte, úložiska a šírky pásma, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre podnikové potreby. Virtuálne dátové centrá je možné prispôsobiť tak, aby poskytovali zdroje cloud computingu vrátane výkonu procesora, pamäte, úložiska a šírky pásma prispôsobené jedinečným potrebám firmy. Hlavnou výhodou virtuálnych dátových centier je schopnosť [...]