Zakúpenie hostingu. Ako si vybrať poskytovateľa?

Pri výbere poskytovateľa je dôležité zvážiť rôzne typy ponúkaných hostingových služieb. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri určovaní, kde by ste chceli hostiť svoje stránky. Váš webový hostiteľ môže byť často aj registrátorom vašej domény.
Aký typ webovej stránky vytvárate? eCommerce, blog, portfólio atď.
Na základe typu webovej stránky, aká šírka pásma je potrebná na spustenie vašej stránky
Môžete vytvoriť e-mailové adresy pre vašu doménu?
Aké typy hostingových možností sú k dispozícii?
Poskytujú SSL certifikáty?
Zdieľaný hosting
Zdieľaný hosting je najbežnejším typom webhostingu a je vhodný pre väčšinu majiteľov online firiem. Vďaka zdieľanému hostingu zdieľa niekoľko zákazníkov úložný priestor na jednom výkonnom serveri. Zdieľaný hosting má niekoľko výhod ako napr. cenovú dostupnosť a jednoduché použitie.
Cenová dostupnosť – Je oveľa lacnejšie zdieľať priestor na serveri, ako si prenajať celý stroj. Jednoduché použitie – Váš server je predkonfigurovaný, dobre organizovaný, ľahko sa používa a všetku údržbu a aktualizácie zabezpečenia za vás vykonáva hostiteľská spoločnosť.
Dedikovaný hosting
Namiesto zdieľania priestoru získate server iba pre seba. Medzi výhody dedikovaného hostingu patria:
Prispôsobenie – Softvér a hardvér môžete prispôsobiť svojim individuálnym potrebám Neobmedzené zdroje – Keďže server s nikým nezdieľate, celý úložný priestor je váš.
Úplná kontrola – nastavenie môžete nakonfigurovať, ako len chcete.

VPS hosting
Hosting virtuálneho súkromného servera (VPS) zahŕňa všetky funkcie dedikovaného servera, ale za cenu zdieľaného servera. Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, prečo môže byť hosting VPS skvelou voľbou:
Funkčnosť – VPS hosting je postavený na cPaneli a podporuje jednoduchú navigáciu pomocou niekoľkých intuitívnych nástrojov.
Funkcie jedným kliknutím – Máte prístup k inštaláciám WordPress, Magento a Drupal jedným kliknutím.
Jednoduchá navigácia na stránkach – Vďaka čistému rozhraniu je správa stránok hračkou.

Cloud hosting
Cloud hosting namiesto toho, aby sa spoliehal na diskový priestor jedného servera, čerpá svoju energiu z niekoľkých zdrojov, vďaka čomu nikdy nebudete mať žiadne prestoje. Medzi ďalšie výhody patrí:
Škálovateľnosť – svoj cloudový priestor môžete kedykoľvek pridať.
Nemeraná šírka pásma – Nemusíte sa obávať, že by vaša stránka prepadla z dôvodu zlyhania servera.Myslíte si, že nepotrebujete SSL certifikát? Zamyslite sa ešte raz!

SSL je bezpečnostná technológia, protokol pre servery a webové prehliadače, ktorý zabezpečuje, že údaje prenášané medzi nimi sú súkromné. V prípade, že sa poniektorí ešte stále strácate vo význame, tak vám to poviem inak. Vaša webová stránka potrebuje certifikát SSL, ak požadujete od ľudí akékoľvek osobné informácie. Ale to nie je všetko. Vyhľadávače zasahujú proti vnímaným „nezabezpečeným“ webovým [...]

Prečo je kúpa domény dôležitá?

Záleží vôbec ešte na výbere domény? Ak ste podnikateľ, môže to znamenať naozaj veľa. Registrácia názvu domény je jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali podniknúť pri budovaní svojho online portfólia. Poďme si spolu prebrať tri hlavné dôvody, prečo by ste s kúpou vlastnej domény už toľko otáľať nemali. Výber vhodného názvu domény je prvým [...]

Presmerovanie domény hravo a rýchlo

Čo je presmerovanie v doméne? Keď sa webový prehliadač pokúsi otvoriť adresu URL, ktorá bola presmerovaná, otvorí sa stránka s inou adresou URL. Podobne, presmerovanie domény je, keď sú všetky stránky v doméne URL presmerované na inú doménu ako tú pôvodnú. Napríklad sú wikipedia.com a wikipedia.net automaticky presmerované na wikipedia.org. Môžete presmerovať doménu bez hostingu? [...]

Neváhajte o registráciu domény

Ste tu, pretože chcete webovú stránku. Možno ste o nej počuli od svojich priateľov, či známych. Avšak, na vytvorenie vašej web stránky, nutne potrebujete registráciu domény. Ako tento proces funguje? Poďme sa spolu na to pozrieť v dnešnom článku. Názov domény Názvy domén sú vytvorené tak, aby boli IP adresy čo najjednoduchšie zapamätateľné. Pričom, každý počítač má [...]